Supremin

produkt dostępny bez recepty, syrop,

Butamirat (butamirate)

, Teva

Dawka:

0,8 mg/ml

Opakowanie:

200 mililitrów
dostępny, cena 22,99 zł
22,99 zł

(0,11 zł / ml)

Opis Supremin

Supremin to lek dostępny bez recepty w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym. Zawiera butamirat, który hamuje odruch kaszlowy, przez co wskazany jest do leczenia ostrego, suchego kaszlu, przebiegającego bez odkrztuszania wydzieliny. Lek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 2. roku życia i osób dorosłych.

Kategorie Supremin

Podmiot odpowiedzialny Supremin

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA sp. z o.o.
ul. Emilii Plater
00-113 Warszawa
Polska

Składniki Supremin

  • Substancja czynna: butamiratu cytrynian (0,8 mg/ml),
  • substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciekły, aspartam, aromat karmelowo-pomarańczowy (E 34493) (zawiera m.in. glikol propylenowy, etanol, alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Jak stosować Supremin

Lek należy stosować przed posiłkiem. Zalecane dawkowanie (chyba że lekarz zaleci inaczej):

  • u dzieci w wieku od 2 do 6 lat - 1 łyżeczka miarowa (4 mg) 3 razy na dobę,
  • u dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 2 łyżeczki miarowe (8 mg) 3 razy na dobę,
  • u młodzieży w wieku powyżej 12 lat - 3 łyżeczki miarowe (12 mg) 3 razy na dobę,
  • u dorosłych - 3 łyżeczki miarowe (12 mg) 4 razy na dobę.

Łyżeczka miarowa dołączona jest do opakowania leku i należy ją stosować do odmierzania dawki syropu.

Jak przechowywać Supremin

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Termin ważności po pierwszym otwarciu wynosi 28 dni, ale nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Ulotka produktu Supremin

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Levopront

syrop, 120 mililitrów

31,89 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

48,99 zł

Grypolek

tabletki powlekane, 24 tabletki

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

40,99 zł

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

43,99 zł

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml

Aboca Grintuss Adult

syrop, 128 gramów

43,99 zł

37,99 zł

Grypostop

tabletki powlekane, 24 tabletki